Dienos chirurgijos skyriaus vedėjui dr. Jonui Andriuškevičiui – paciento ištarti "ačiū" ir "pagarba"
2021 balandžio 13 d.

"Spaudžiu dešinę, pagarba, daktare!" – dėkoja pacientas LSMU Kauno ligoninės Chirurgijos klinikos Dienos chirurgijos skyriaus vedėjui dr. Jonui Andriuškevičiui po sėkmingai atliktos operacijos. Buvęs pacientas – atsargos komisaras, Mykolo Riomerio universiteto lektorius Raimondas Skibarka. Šiandien jis lengvai mina dviračio pedalus, ką tik pelnė taurę mėgėjų lenktynėse. Jam maloniai leidus, dalijamės nuoširdžiu laišku – tokie laiškai praskaidrina medicinos personalo kasdienybę, įkvepia, motyvuoja.

"Tikriausiai kiekvienas iš mūsų pajunta nerimą, kai išgirsta gydytojo žodžius: jums būtina chirurginė operacija. Sprendžiu pagal save, nes kai po chirurgo konsultacijos man tai pasakė Dienos chirurgijos skyriaus vedėjas dr. Jonas Andriuškevičius, pasijutau labai nejaukiai. Galbūt todėl, kad per savo 68 gyvenimo metus apsiėjau be ligoninių?

Tačiau įprotis sąžiningai vykdyti aukštesnių vadų nurodymus ir pavedimus padarė savo – atlikau privalomą COVID-19 testą ir po dviejų dienų 7.30 val. atvykau į ligoninės priėmimo skyrių. Buvau gerokai įsitempęs, nes jau netrukus laukė dešinės kojos kamieninės  venos ir susidariusių varikozinių mazgų pašalinimas. Tačiau būtent čia atvykus prasidėjo tai, kas mane ir stebino, ir stebino, ir ramino, ir žavėjo – kuo toliau, tuo labiau.

Kiekvienas sutiktas medicinos darbuotojas – mane pasitikusi maloniai besišypsanti slaugytoja, išsamiai ramiu balsu išaiškinusi, kas, kaip ir kodėl bus su manimi atlikta, rūpestinga gydytoja anesteziologė ir jau netrukus mane operuosiantis gydytojas dr. J. Andriuškevičius, kuris konkrečiai pasižymėjo būsimų pjūvių vietas ir labai autoritetingai pasakė, kad jau po poros savaičių galėsiu lengvai minti dviračio pedalus. Kadangi gyvenu aktyviai ir su sportu draugauju nuo paauglystės, pastarieji gydytojo žodžiai galutinai nuramino.

Kadangi buvo pritaikyta dalinė nejautra, operacinėje įdėmiai dairiausi ir negalėjau atsistebėti, kaip darniai ir profesionaliai buvau  ruošiamas operacijai – darbavosi gal 6 moterys, kai pastebėjau, viena kitą suprantančios iš pusės žodžio. Vėliau suleista raminamųjų dozė padarė savo – tą supratau atsibudęs jau palatoje, kurioje prabuvau iki kitos dienos ryto, tikrąja to žodžio prasme apgaubtas maloniai ir paslaugiai savo darbą atliekančių slaugių rūpesčiu. Kartu su dviem kitais palatos kaimynais tuo nuoširdžiai žavėjomės, nes kiekvienas savaip sugebėjome pajausti, kad tas rūpinimasis tikrai neapsimestinis.

Taip pat labai malonu buvo bendrauti su studente iš Belgijos, atvykusią pagal Erasmus mainų programą – ji labai palankiai atsiliepė apie čia dirbančio medicinos personalo profesionalumą. Taip ir prabėgo 24 valandos, praleistos Dienos chirurgijos skyriuje.

Nors operuotą koją maudė, patirti geri įspūdžiai teikė pasitikėjimo ir optimizmo, kad viskas bus gerai ir jau netrukus. Beje, taip ir įvyko – žaizdos gijo, savijauta buvo puiki, todėl jau trečią dieną po operacijos pradėjau labai atsargiai ir lengvai sportuoti, o po savaitės pašalinus siūlus apie patirtą išbandymą tiesiog pamiršau.

Žinoma, ir toliau laikausi gydytojo nurodymų, bet jau dabar galiu gyventi kaip anksčiau ir džiaugtis, kad pagaliau tų bjaurių venų mazgų ant mano dešinės blauzdos nebeliko.

Noriu kuo nuoširdžiausiai padėkoti visoms mane gydžiusiomis Dienos chirurgijos skyriaus medikėms, kurių pavardės man, deja, nėra žinomos – ačiū jums už šypsenas, profesionalumą, kurie tiesiog padėjo pamiršti ir skausmą, ir tai, kad pandemija dar nepasibaigusi.

O pats didžiausias AČIŪ priklausytų skyriaus vedėjui dr. J. Andriuškevičiui – spaudžiu dešinę, pagarba, Daktare!

Nuoširdžiai
Raimondas Skibarka,

MRU Viešojo saugumo akademijos lektorius, ats. vyriausiasis policijos komisaras "