Išjungti versiją neįgaliesiems
Versija neįgaliesiems
Dažniausi klausimai apie priemones dėl ekstremalios padėties
2020 kovo 2 d.
Dažniausi klausimai apie priemones dėl ekstremalios padėties

Naujausia informacija dėl priemonių, galiojančių RKL, šaliai paskelbus ekstremalią padėtį dėl koronaviruso grėsmės. Publikuojame šiomis dienomis dažniausiai RKL pacientų ir jų artimųjų užduodamus klausimus ir atsakymus į juos.    

  Norime aplankyti savo šeimos narį, gydomą RKL Terapijos klinikos Vidaus ligų skyriuje. Ar galima?

–  Dėl paskelbtos ekstremalios padėties visomis savaitės dienomis galioja RKL ligonių lankymo draudimas. Išimtiniais atvejais (labai sunki paciento būklė, mažametis, kuriam reikia priežiūros ir slaugos) būtina kreiptis į apsaugos darbuotojus, kurie dėl leidimo susisieks su konkrečios klinikos, kurioje gydomas pacientas, vadovu, savaitgalį – su budinčiu ligoninės atstovu. Be tokio leidimo ligonių šiuo metu lankyti negalima.  

  Ar yra galimybė perduoti ligoniui būtinų daiktų?

–  Siuntinius su ligoniui būtinais reikmenimis darbo dienomis 10-12 val. ir 17-19 val. galima perduoti per Daiktų perdavimo punktą, veikiantį greta RKL Konsultacinės poliklinikos informacijos centro (RKL centrinis įėjimas, vestibiulis). Šeštadienį ir sekmadienį 10-12 val. ir 17-19 val. siuntinius perduoti bus galima tik per budintį apsaugos punktą (įėjimas vidiniame kieme, tarp centrinio įėjimo ir Priėmimo-skubios pagalbos skyriaus, pažymėtas rodyklėmis).

 –  Į Priėmimo-skubios pagalbos skyrių atvežėme mamą, mums, dukrai ir žentui, buvo liepta laukti automobilyje, kol ją apžiūrės.  Kodėl nebuvome įleisti į laukiamąjį? Mes nekarščiuojame, nekosėjame, nekeliame jokios grėsmės. 

–  Ekstremalios situacijos metu ligoninės tvarka tokia: į RKL Priėmimo-skubios pagalbos skyrių atvežtą pacientą, kuriam reikia lydinčio asmens, gali lydėti tik vienas žmogus. Jei pacientas savarankiškas ir lydintis asmuo jam nebūtinas, artimieji į Priėmimo-skubios pagalbos skyrių neįleidžiami, apie rezultatus jie informuojami pasibaigus apžiūrai. Šis ribojimas priimtas dėl visų bendro saugumo – galvojant ir apie RKL pacientus, ir apie personalą, ir apie ligonį atlydėjusius žmones.

 –  Man paskirti ambulatoriniai tyrimai. Ar galiu atvykti į ligoninę jų atlikti?

– Planinės ir ambulatorinės paslaugos šiuo metu teikiamos įprasta tvarka.  Atliekamos operacijos, tyrimai, reabilitacijos procedūros ir kt.

– Ar reikia, vykstant į ligoninę, medicininės kaukės? Ar ji padės apsisaugoti nuo koronaviruso?

–  Medicininės kaukės nuo viruso neapsaugo; jos reikalingos tik čiaudinčiam, kosėjančiam, sloguojančiam asmeniui, kad neužkrėstų aplinkinių. Išsamiau konsultuotis galima telefonu 8 618 79984 (visą parą konsultuoja Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai). 

 

E-Commerce Development, Web design, Caesar7 Ltd