Daugėjant COVID-19 lovų, neišvengiamai mažėja planinių paslaugų
2020 lapkričio 5 d.
Daugėjant COVID-19 lovų, neišvengiamai mažėja planinių paslaugų

Vis labiau siautėjant COVID-19 pandemijai daugėja ir ligonių, kuriems būtina medikų pagalba. LSMU Kauno ligoninės Infekcinių ligų skyriuje jau turime 120 pacientų. Daugiau galimybių plėstis penkių aukštų korpuse neturime galimybių, o personalas ten sunkiai pluša devynis mėnesius.

LSMU ligoninės Kauno klinikų regiono valdymo grupės sprendimu COVID-19 pacientams skirtų lovų skaičių iki 160 turėjome padidinti lapkričio 9 d. Tačiau matydami COVID-19 pacientų gausėjimą patys ankstiname šią datą ir laikinai stabdome stacionarių terapinių paslaugų teikimą Josvainių g. 2 padalinyje. Jame COVID-19 pacientams numatėme 30 lovų.

Taip pat sunkiausiems COVID-19 ligoniams paskiriamas visas Intensyvios terapijos ir reanimacijos skyrius Josvainių g. 2. su 16 lovų.

Josvainių g. 2 toliau teikiame ambulatorines paslaugas Konsultacinėje bei Odos ir venerinių ligų poliklinikose, priimame gimdyves Akušerijos ginekologijos skyriuje, kuris įsikūręs atskirame korpuse.

Pokyčiai kituose Josvainių g. skyriuose:

* Neurologijos skyriuje veikia izoliacinės palatos karščiuojantiems ligoniams, kurie laukia COVID-19 testų rezultatų.

* Josvainių g. 2 padalinyje laikinai neveiks Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyrius.

* Urologijos ir Chirurgijos skyriuose numatyta chirurginė medicinos pagalba tik COVID-19 ligoniams.

* Josvainių g. 2 Priėmimo ir skubios pagalbos skyriuje priimami COVID-19 ligoniai, Baltijos g. 120 – pacientai, kuriems yra stiprus įtariamas dėl COVID-19 (karščiuojantys ir turinčių respiracinių simptomų).

Toliau teikiamos planinės ir skubios medicinos paslaugos LSMU Kauno ligoninės padaliniuose Laisvės al. 17,  Hipodromo g. 13. bei kituose padaliniuose.