Išjungti versiją neįgaliesiems
Versija neįgaliesiems
Barokameros procedūra atstato deguonies trūkumą
2016 spalio 31 d.
Barokameros procedūra atstato deguonies trūkumą

Respublikinėje Kauno ligoninėje ne vienerius metus pacientams taikomas gydymas barokameroje, kitaip dar vadinamas hiperbarine oksigenacija. Barokamera – hermetiškas aparatas, kuriame gydoma didelės koncentracijos deguonimi su padidintu slėgiu.

Dėl aplinkos užterštumo vietoj organizmui būtino deguonies kiekio gauname tik mažą jo dalį (manoma, apie trečdalį). Deguonis labai svarbus medžiagų apykaitai ir oksidacijai: jos metu maistinės medžiagos virsta energija. O smegenys be deguonies atsijungia per 2-5 minutes.

Visi, o ypač miesto gyventojai, išgyvename deguonies badą, todėl norint išlikti sveikiems ar atsikratyti įvairių negalavimų rekomenduojamos barokameros procedūros.

Jei normaliomis sąlygomis žmogus įkvepia apie 21 proc. deguonies, padidinus slėgį iki 3 atmosferų (hektopaskalių), įkvepiamo deguonies kiekis padidėja iki 63 proc., o “spaudžiant” orą iki 5 atmosferų, deguonies kiekis išauga iki 100 proc.

 

Teigiamas barokameros poveikis

Žmogus barokameroje kvėpuoja slėgiminiu deguonimi, tokiu būdu kraujas, limfa ir tuo pačiu visi audiniai, maksimaliai prisotinami šiomis dujomis (deguonimi). Tai visapusiškai naudinga organizmui:

 

 • vyksta detoksikacija (valymas),
 • skatinami regeneraciniai (atsistatymo) procesai,
 • aktyvėja medžiagų apykaita,
 • gerėja kraujotaka,
 • stiprinama organizmo imuninė sistema.

Apsinuodijus smalkėmis, gaisro dūmais, automobilių išmetamosiomis dujomis, peroksidu, diagnozavus anaerobinę infekciją (kai sukėlėjas dauginasi bedeguonėje terpėje), organizmas patiria kritinę deguonies stoką, kuri yra grėsminga gyvybei. Tokiais atvejais gelbėja barokameros procedūra.

 

Respublikinės Kauno ligoninės specialistai patars, kiek procedūrų reikia

Šios procedūros trukmė 1-1,5 valandos, seanso trukmę nustato gydytojas. Gydymo efektui pasiekti gali prireikti nuo 5 iki 15 seansų. Gydymo būtinumą, kurso trukmę, reikiamą seansų skaičių nustato gydytojas. Atvykus su gydytojo specialisto siuntimu, gydymas barokameroje nemokamas. Jei siuntimo žmogus neturi, jis šią naudingą organizmui procedūrą gali nusipirkti. Nemokamai procedūra skiriama gulintiems ir besigydantiems ligoninėje (stacionare), jei šis gydymo metodas būtinas.

 

Į barokamerą gydytojai neleis lįsti, jei vargina uždarų patalpų baimė, epilepsija, peršalimas, diagnozavus onkologinį susirgimą.

 

Šiek tiek istorijos

Tokio tipo procedūros, kai kvėpuojama deguonimi padidinto slėgio sąlygomis, kildinamos net nuo 1600 metų, nors net pats deguonis dar nebuvo mokslininkų atrastas (tai buvo padaryta tik 1775 metais). Tuometinis britų dvasininkas Henšojus (Henshaw), sukonstravo kamerą, kurioje tam tikrų vožtuvų pagalba buvo didinamas arba mažinamas oro slėgis. Jis pastebėjo, kad daugybės ūmių ligų atvejais, žmogaus organizmas teigiamai reaguoja į padidintą slėgį. XIX amžiuje tiek Europoje, tiek Amerikoje atsirado Henšojaus ideologijos pasekėjų ir pradėta rimtai tyrinėti šį fenomeną. Nuo 1955 metų prasidėjo moderniosios hiperbarinės oksigenacijos era ir šiandien barokameras galima rasti įvairiose klinikose ir sanatorijose visame pasaulyje.

 

Įvairių šalių (JAV, Prancūzijos, Rusijos, Vokietijos) ir Lietuvos hiperbarinės oksigenacijos specialistai įsitikinę, kad tai efektyvus ir perspektyvus gydymo metodas.

Ligos, kurių metu taikoma hiperbarinė oksigenacija (gydymas barokameroje)

 1. Ūmus klausos nervo pakenkimas (staigus apkurtimas, klausos sutrikimas);
 2. Cukrinis diabetas (kojų skausmas, tirpimas, galvos svaigimas, pūlingos komplikacijos);
 3. Obliteruojantis endarteriitas (sutrikusi kraujotaka kojose), trofinės opos;
 4. Kepenų cirozė, užsitęsęs hepatitas;
 5. Insultas, migrena (smegenų kraujotakos sutrikimas);
 6. Ilgai negyjantys kaulų lūžiai;
 7. Pūlingos komplikacijos;
 8. Būklė po kosmetinių operacijų;
 9. Sporto medicina (po traumų, pavargusių raumenų atstatymui);
 10. Diseminuota sklerozė;
 11. Psoriazė (žvynelinė);
 12. Vyrų potencijos sutrikimas;
 13. Mažakraujystė (nukraujavus).

 

Susisiekite:

Respublikinės Kauno ligoninės konsultacijų poliklinika, Hipodromo g. 13, Kaunas

Registratūra, tel. (8 37) 342 170 ; (8 37) 200401

Hiperbarinės oksigenacijos kabinetas, tel. (8 37) 342 146.

 

 

E-Commerce Development, Web design, Caesar7 Ltd