Augant epidemijos skaičiams, daugėja pacientų
2020 spalio 26 d.
Augant epidemijos skaičiams, daugėja pacientų

Didėjant sergamumui šalyje, daugėja ir COVID-19 pacientų ligoninėse. Tarp jų jau – ne vien senjorai, bet ir jaunesnio amžiaus grupių ligoniai, kuriems būtina medikų pagalba.

Pastarosiomis dienomis LSMU Kauno ligoninėje gydomų pacientų skaičius svyruoja apie 70-80, ir tai yra 2-3 kartus daugiau nei skaičiavome pavasarį, per pirmąją koronainfekcijos bangą. Daugiau negu pusei dėl COVID-19 staconarizuotų mūsų ligoninės pacientų šiuo metu reikia deguonies terapijos.

Mūsų įstaigoje COVID-19 ligoniams numatyta 130 lovų. Nuo šios savaitės šiems pacientams nuspręsta skirti lovų Marijampolės ir Jurbarko ligoninėse.

Svarbu, kad plintant virusui kuo mažiau sirgtų medicinos ir slaugos personalas, nes dabar labai reikalingas kiekvienas jų. Prie to galime prisidėti mes visi, laikydamiesi epidemiologų rekomendacijų: vengti susibūrimų, laikytis socialinės distancijos, dažnai plauti rankas, dėvėti kaukes.

LSMU Kauno ligoninės Infekcijų kontrolės skyriaus vadovė Rita Butylkina dalijasi su epidemija kovojančių užsienio šalių pažangia patirtimi. “Kalbant buitiškai, tualete prieš nuleidžiant vandenį reikia uždaryti unitazo dangtį. Nes virusas, kai kurių tyrimų duomenimis, gali plisti ir per organizmo šalinimo sistemą. Uždarius dangtį, sukliudysime aerozoliniu būdu virusui pasklisti patalpoje”, – aiškina Infekcijų kontrolės skyriaus vadovė.