Išjungti versiją neįgaliesiems
Versija neįgaliesiems
Atnaujinama dalis paslaugų vaikams
2021 vasario 9 d.
Atnaujinama dalis paslaugų vaikams

LSMU Kauno ligoninės Baltijos g. 120 (Šilainiuose) esantis padalinys nuo seno teikia pagalbą ir gydymą infekcinėmis ligomis sergantiems mažiesiems pacientams. Prasidėjus COVID-19 pandemijai, paslaugų apimtys buvo sumažintos, tačiau šiuo metu vėl atnaujinamos Vaikų priėmimo, skubios pagalbos ir iš dalies stacionarinės paslaugos vaikams, kurie serga infekcinėmis ligomis arba vykdoma stebėsena, tyrimai jas įtariant.  

Pacientams įrengtos jaukios ir patogios patalpos. Jos, priklausomai nuo ligos pobūdžio, padalytos į atskiras zonas, todėl eliminuojama tikimybė užsikrėsti kitomis ligomis.   „Vaikai, kuriems įtariama ar patvirtinta žarnyno infekcija, priimami atskirose patalpose nuo tų, kurie atvyksta dėl kitų susirgimų. O į izoliacinį boksą (palatą) su atskiru įėjimu atvyksta meningokoko, vėjaraupių, tymų, raudoniukės simptomų turintys ligoniai", – pasakojo Vaikų priėmimo, skubios pagalbos ir intensyvios terapijos skyriaus vedėjas, vaikų intensyvios terapijos gydytojas Darius Varaškevičius.  

Padalinyje įrengti apžiūros kabinetai, stebėjimo palatos, echoskopijos ir procedūrų kabinetai. Visose palatose yra atskiri sanitariniai mazgai (dušai, kriauklės, klozetai). Jose ligoniukai praleidžia nuo 4 iki 24 val., kol ligonis apžiūrimas, atliekami tyrimai, nustatoma diagnozė ir nusprendžiama, kokį tolimesnį gydymą – ambulatorinį ar stacionarinį – skirti.   Dalis ligonių su rekomendacijomis ir paskyrimais išvyksta namo, kitiems tenka pasilikti ligoninėje stacionariniam gydymui.

Čia medikai nuolat sulaukia šiltų mažųjų pacientų ir jų tėvelių padėkų.  

E-Commerce Development, Web design, Caesar7 Ltd