Ar mūsų ligoninėje galima gerti vandenį iš čiaupo?
2018 gegužės 17 d.
Ar mūsų ligoninėje galima gerti vandenį iš čiaupo?

Lietuva – viena iš nedaugelio Europos, o ir pasaulio šalių, kurių gyventojai geria tik požeminį vandenį. Taip yra pirmiausia todėl, kad mūsų šalyje gausu požeminio vandens. Palyginus Lietuvos geriamojo vandens kokybę su kitų Europos miestų geriamojo vandens kokybe, mūsų vanduo pavydėtinai geras.

Geriamojo vandens kokybę lemia daugybė veiksnių. Ją apsprendžia ne tik geriamojo vandens formavimosi geologinės sąlygos, bet ir geriamojo vandens ruošimas, vandentiekio skirstomojo tinklo, vartotojui priklausančio pastato ar teritorijos vidaus tinklo būklė, geriamojo vandens sunaudojimas, geriamojo vandens šaltinių apsauga nuo taršos. Jei geležies, mangano perteklius nepašalinamas, jų junginiai nuosėdų pavidalu susikaupia vandentiekio vamzdžiuose. Vandens kokybė nukenčia ir dėl mažo vandens tekėjimo greičio, vandens tiekimo netolygumo bei pasenusių vandentiekio tinklų.

Ar galima gerti vandenį iš čiaupo, ar geriau rinktis virintą vandenį?
Įvertinus, kad Lietuvoje viešai tiekiamo geriamojo vandens mikrobiologinės savybės yra geros ir kokybė reguliariai tikrinama, jį galima gerti iš čiaupo nevirintą.

Geriamojo vandens kokybę nusako LIETUVOS HIGIENOS NORMA HN 24:2003 "GERIAMOJO VANDENS SAUGOS IR KOKYBĖS REIKALAVIMAI". Geriamasis vanduo yra saugus ir sveikas vartoti, kai jame nėra mikroorganizmų, parazitų ir medžiagų, savo skaičiais ar koncentracijomis galinčių kelti pavojų žmonių sveikatai, ir  jis atitinka Higienos normos nustatytus minimalius mikrobinius ir toksinius (cheminius) rodiklius bei parametrų vertes.

Galime pasidžiaugti, kad mūsų ligoninėje (Hipodromo g. 13) iš čiaupo bėgantis vanduo yra saugus: jame nėra kenksmingų medžiagų ir sveikatai pavojingų mikroorganizmų. Tai patvirtino neseniai atlikti geriamojo vandens tyrimai, kuriuos atliko UAB „Kauno vandenys“ vandens tyrimo laboratorija.

Infekcijų kontrolės skyriaus inf.