Apsaugos skyrius dirba „24/7“ režimu
2018 sausio 18 d.
Apsaugos skyrius dirba „24/7“ režimu

Mūsų ligoninėje apsilankančius pacientus ir klientus, čia dirbančius žmones beveik nematomai sergi Apsaugos skyriaus darbuotojai. Šie vyrai visada operatyviai gelbėja kilus konfliktinėms, įtemptoms situacijoms. Tačiau ne tik. Taip pat jie pasirengę ištiest ranką kai personalui prireikia bet kokios pagalbos ar, tarkim, po darbo valandų atlikti kai kuriuos ūkinius darbus.

Metų pradžioje įprasta peržvelgti praėjusių metų darbus, juos paanalizuoti ir įvertinti. Tai padarė ir Apsaugos skyriaus darbuotojai.

Apsaugos skyrius – tai 18 vyrų komanda, kuri bei išeiginių ir visą parą saugo mūsų ramybę tiek centriniame ligoninės padalinyje (Hipodromo g. 13), tiek ir kituose ligoninės padaliniuose: Psichiatrijos klinikos Aleksoto ir Marių sektoriuose, Vaikų ligų klinikos Vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos ir logopedijos dienos stacionare bei praėjusiais metais dar veikusiame Vaikų tuberkuliozės skyriuje Kulautuvoje.

Pasak Apsaugos skyriaus vadovo Ramono Juozaičio, kartais žmonėms atrodo, kad stoviniuojantis apsaugos darbuotojas nelabai turi ką veikti, tarsi tik vaikštinėja ir ilsisi. Šios iliuzijos išsklaidymui Apsaugos skyrius išanalizavo darbuotojų ataskaitas ir pateikė skaičius, kurie kalba patys už save.

Įdomūs skaičiai*
* vertinti veiksmai ir įvykiai, įvykę Hipodromo gatvės padalinyje per 2017 metus

13 tiek kilometrų per pamainą nueina vienas darbuotojas

17 640  tiek kartų rakinamos durys

1 260 tiek kartų uždaromi langai

132 tiek pastebima ir iš ligoninės išprašoma rizikos grupės asmenų, linkusių nusikalsti

372 tiek įvyksta konfliktinių situacijų (kuriose pasireiškia agresija ir smurtas)

1 536 tiek kartų nukeliaujama į patologijos skyrių, lydint medicinos personalą ir padedant atlikti specifines to skyriaus funkcijas

96 tiek kartų suveikė priešgaisrinė signalizacija (laimei, nebuvo nė vieno gaisro)

10 080 tiek kartų jungiamas apšvietimas

984 tiek kartų rūbinėje atiduota rūbų klientams, kurie atėjo jų atsiimti po rūbinės darbo valandų

168 tiek kartų prireikė pagalbos skyriuose (kai pacientai neramūs, kelia pavojų personalui ir kitiems pacientams)

2 232 tiek kartų buvo iškviesta į priėmimo skyrių (jei įvertinus iškvietimus į Marių ir Aleksoto sektoriaus priėmimo skyrius, šis skaičius dar įspūdingesnis – 8 556 kartai)

Apsaugos skyriaus naudingumą įrodo ir toks faktas, kad tarkim, Psichiatrijos klinikos Aleksoto sektoriuje 2017 metais personalas nė karto nenukentėjo nuo neramių pacientų, o anksčiau tai nutikdavę gana dažnai.

Ramonas Juozaitis: Mūsų užduotis – užtikrinti, kad medikai ramiai galėtų dirbti savo darbą, o pacientams čia irgi būtų saugu.

Ramonas Juozaitis pabrėžė, kad apsaugos darbuotojams keliami gana griežti reikalavimai. Kadangi neretai tenka spręsti konfliktines situacijas, jie turi išmanyti diplomatiško bendravimo niuansus bei turėti psichologijos žinių. Kiekvienas darbuotojas žino, kad specialiosios priemonės (antrankiai, lazdos, dujų balionėliai) nėra pirmo pasirinkimo sprendimai ir naudojami tik kritiniais atvejais. „Laimei, dažniausiai jų neprireikia, vyrai puikiai susitvarko. Mūsų užduotis – užtikrinti, kad medikai ramiai galėtų dirbti savo darbą, o pacientams čia irgi būtų saugu. Svarbu ir tai, kad skyriaus kolektyve stengiamės sukurti gerą psichologinį mikroklimatą, kolegos vieni kitus gerbia.“ – džiaugiasi Ramonas Juozaitis savo komandos darbu.

Generalinis direktorius doc. dr. Linas Vitkus dėkoja visiems ligoninės tvarkos sergėtojams už intensyvų ir reikšmingą darbą bei linki kantrybės ir sumanumo, susiduriant su kasdieniais iššūkiais.