Išjungti versiją neįgaliesiems
Versija neįgaliesiems
Ačiū padėjusiems ligoninei ir rankomis, ir širdimis
2021 kovo 10 d.
Ačiū padėjusiems ligoninei ir rankomis, ir širdimis

„Rytoj švęsime Kovo 11-ąją, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną. Simboliška, kad šiandien  už drąsą ir pilietiškumą pagerbiame mūsų ligoninės savanorius“, – kalbėjo LSMU Kauno ligoninės generalinis direktorius prof. Albinas Naudžiūnas, tardamas nuoširdų ačiū žmonėms, atėjusiems savanoriauti į ligoninę prasidėjus epidemijos pikui.

„Savanoriai buvo pagrindinė jėga du kartus atkuriant ir ginant Lietuvos nepriklausomybę. Jau kitomis, pandemijos sąlygomis, kada pavojus taip pat labai didelis, savanoriai atėjo padėti mūsų ligoninei. Sunku žodžiais ar raštais įvardyti mūsų visų pagarbą ir dėkingumą“, – tarė prof. A.Naudžiūnas. Generalinis direktorius savanoriams įteikė ligoninės padėkas.   

LSMU Kauno ligoninė, lapkritį paskelbusi, kad personalui, balansuojančiam ant žmogiškų galimybių ribos, reikalinga pagalba, tapo pirmąja Lietuvos gydymo įstaiga, pradėjusia formuoti savanorių komandą per antrąją pandemijos bangą. Netrukus savanorius ėmė kviestis „Santaros“ klinikos, vėliau – ir kitos ligoninės.

„Noriu padėkoti už jūsų ryžtą, už tai, kad parodėte pavyzdį Lietuvai“, – į savanorius kreipėsi LSMU Kauno ligoninės direktorė valdymui ir infrastruktūrai dr. Svetlana Kauzonienė.

Savanorių koordinatorius, LSMU Kauno ligoninės Socialinės veiklos skyriaus vadovas Saulius Davainis papasakojo, kaip elektroniniame pašte išvydo per naktį pasisiūliusių 76 žmonių pavardes. „Maniau, kad atsilieps gal trys ar keturi savanoriai. O čia – 76. Tai buvo toks emocinis momentas...“ – prisiminė jis. Iš viso ligoninei į pagalbą pasisiūlė 155 žmonės.

Startinė komanda suformuota iš 30 savanorių, kurie buvo apmokyti ir parengti darbui. Vėliau paruošti dar 20 savanorių. Tarp jų daugiausiai buvo studijuojančių mediciną ar slaugą, bet  savanoriavo ir visiškai kitokių specialybių žmonės: IT specialistai, pedagogai, sporto treneriai, kultūros darbuotojai. Po darbo, švenčių dienomis, aukodami atostogas savanoriavo ir keletas nemedicininių padalinių ligoninės darbuotojų.

LSMU Kauno ligoninėje, vienoje svarbiausių šalies gydymo įstaigų kovojant su COVID-19 epidemija, savanoriai dirbo įvairiuose skyriuose ir padaliniuose. Rankų trūko visur. „Jūs atidavėte ne tik savo rankas, bet ir širdis“, – pabrėžė ligoninės direktorė slaugai Gražvydė Masiliūnienė.

„Labai stipru yra suvokti, kad tu gali padėti, – sakė savanorė Viktorija Piščalkienė, Kauno kolegijos Medicinos fakulteto Slaugos katedros docentė. – Savanoriška veikla praturtino mus visus. Tai augina asmenybę. Padėdamas kitam, tu mokaisi. Situacijas, kurias išbandžiau, dabar galiu diegti savo studentams“.

„Visada buvau tas, kuris vengdavo ligoninių, – pasakojo pilotas mėgėjas Aleksej Panov. – Bet neeilinė situacija reikalauja neeilinių sprendimų. Žinote, kai garsios antropologės Margaret Mead paklausė, kas yra civilizacija, ji kalbėjo ne apie nužiestus puodus ar pastatytus rūmus. Mead atsakė, kad civilizacija – tai sulūžęs ir sugijęs šlaunikaulis, nes tai reiškia, kad kažkas rūpinosi sužalotu žmogumi, jį slaugė, maitino. Rūpestis kitu yra svarbiausias civilizacijos ženklas.“

„LSMU Kauno ligoninė pademonstravo puikią savanorių vadybą, leidusią operatyviai ir lanksčiai į šią veiklą įtraukti daug nepasirengusių žmonių“, – sakė „Lietuvos Carito“ generalinė sekretorė Deimantė Bukeikaitė. Ši organizacija delegavo 8 savanorius.  Su „Lietuvos Caritu“ LSMU Kauno ligoninė pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Pablogėjus epideminei situacijai, ligoninė gali tikėtis ir savo rezervinio sąrašo, ir „Carito“ atsiųstų savanorių pagalbos.     

Vilmanto Raupelio nuotr. 

E-Commerce Development, Web design, Caesar7 Ltd