Ar pirminės konsultacijos pas kardiologą metu yra atliekami kažkokie tyrimai, pavyzdžiui, širdies echoskopija ar EKG?

Atvykstant konsultuotis pas gydytoją kardiologą, jūs jau turite atsivežti tyrimus, kuriuos turėtų atlikti jus siunčiantis šeimos gydytojas. Tai elektrokardiograma (EKG) bendras kraujo tyrimas su lipidograma, inkstų funkcijos rodmenimis (keatininas), gliukozės tyrimu. Kardiologas, apžiūrėjęs ir apklausęs pacientą, įvertinęs tyrimus, bendrą būklę gali pakartoti EKG, atlikti krūvio mėginį (velorgometrijos tyrimas, pacientų vadinamas "dviračiu"). Pastarasis paprastai atliekamas įtarus koronarinį širdies nepakankamumą. Esant širdies vožtuvų patologijai, atliekama echoskopija, dėl ritmo sutrikimų pacientas užrašomas į eilę tyrimui Holterio monitoriumi. Tyrimai, kaip supratote, priklauso nuo to, kokia širdies patologija nustatoma.