Atvykusiems be siuntimo į Priėmimo-skubios pagalbos skyrių ar konsultacijų kabinetą gydytojas psichiatras teikia pagalbą visiems pacientams pagal skubios medicinos pagalbos indikacijas (psichomotorinis sujaudinimas, mėginimas nusižudyti ar tokio poelgio grėsmė, ūmi psichozė ir kt.)
Jeigu artimieji įtaria psichikos sutrikimą, o asmuo nesutinka išsitirti , artimieji gali kreiptis į pirminio psichikos sveikatos centro gydytoją psichiatrą raštu, nurodydami konkrečius asmens psichikos sutrikimo požymius. Jei gydytojas psichiatras įtaria sunkų psichikos sutrikimą, priima sprendimą dėl tokio asmens psichikos būklės patikrinimo.
Atvežus pacientą į priėmimo–skubios pagalbos skyrių, po gydytojo psichiatro apžiūros, pacientas gali būti stacionarizuojamas priverstinai jeigu nustatyta sunki psichikos liga ir jeigu yra reali grėsmė, kad asmuo savo veiksmais gali padaryti esminę žalą savo arba aplinkinių sveikatai, gyvybei. Kai pacientas priverstinai hospitalizuojamas, įstaigos administracija ne vėliau kaip per 2 paras privalo kreiptis į teismą ir gauti teismo leidimą dėl paciento priverstinio hospitalizavimo ir gydymo tęsimo.
Visa informacija apie pacientą yra konfidenciali ir gali būti teikiama tik gavus raštišką paciento sutikimą. Be paciento sutikimo išrašai teikiami įstatymų numatyta tvarka valstybės institucijoms (teismams, prokuratūrai ir kt.) ir kitoms sveikatos priežiūros įstaigoms, kuriose gydomas, slaugomas pacientas, arba atliekama jo sveikatos ekspertizė.
Vairuotojų sveikatos tikrinimo reikalavimai ir tvarka nustatyti sveikatos apsaugos ministro įsakyme, kuriame be kitų ligų nurodyti psichikos ir elgesio sutrikimai, kai transporto priemones vairuoti draudžiama arba taikomi apribojimai. Sergantiems priklausomybės ligomis asmenims sprendimas dėl vairavimo priimamas individualiai, vadovaujantis gydytojų komisijos išvada. Leidžiama vairuoti esant ne trumpesnei kaip 3 metų remisijai.
Ligų ir fizinių trūkumų, dėl kurių asmuo negali įsigyti ar turėti ginklo, sąrašas yra patvirtintas sveikatos apsaugos ministro įsakymu. Sąraše išvardinti psichikos ir elgesio sutrikimai, dėl kurių draudžiama įsigyti ir turėti ginklą.
Išgėrusius asmenis apžiūrėjęs budintis gydytojas psichiatras sprendžia ar pacientui reikalinga skubi medicinos pagalba. Tais atvejais, kai nustatomos būklės atitinkančios skubios medicinos pagalbos reikalavimus, pacientui yra teikiama stebėjimo paslauga, arba jis stacionarizuojamas.
Esant būtinajai pagalbai visi pacientai stacionarizuojami, eilių stacionariniam gydymui nėra.
Taip. Klinikoje yra gydytų asmenų registras.
Gydytis Psichiatrijos klinikos stacionare, neatskleidžiant asmens tapatybės , gali pacientai, kuriems diagnozuojami šie priklausomybės nuo alkoholio ir kitų psichiką veikiančių medžiagų sutrikimai-ūmi intoksikacija, žalingas vartojimas, priklausomybės sindromas (užgėrimo nutraukimui) ir abstinencijos būklės. Gydymas stacionare, neatskleidžiant asmens tapatybės yra mokamas. Ši tvarka reglamentuota sveikatos apsaugos ministro įsakymais.
Siuntimas galioja vieną mėnesį.
Taip, registruotis prieš konsultaciją būtina. Turėjote gauti informaciją apie tai, kad į registratūrą jums reikia atvykti likus ne mažiau pusvalandžiui iki konsultacijos. Čia turite pateikti savo asmens dokumentą ir siuntimą. Registratorės atlieka visus būtinus formalumus: patikrina besiregistruojančio asmens tapatybę, draustumą, suranda arba užveda ligonio kortelę, konsultacijų lapą.
Magnetinio rezonanso tyrimas atliekamas tik tiems
pacientams, kurie turi gydytojo specialisto siuntimą. Gydytojas turi nuspręsti,
kurios kūno dalies tyrimas jums reikalingas. Apdraustiems privalomuoju
sveikatos draudimu pacientams tyrimas atliekamas nemokamai.
Pacientams be siuntimo ir su siuntimu taikoma vienodos
registracijos sąlygos pas gydytojus specialistus. Pirmiausia jums bendra tvarka
reikėtų užsiregistruoti pas gydytoją angiochirurgą. Tai padaryti galima
internetu išankstinė registracija www.sergu.lt; telefonais (8 37) 342 170 ; (8 37) 200 401 ) arba atvykę į konsultacijų
poliklinikos registratūrą (Hipodromo g.13, Kaunas). Konsultacija neturintiems
siuntimo pacientams yra mokama.
Atvykstant konsultuotis pas gydytoją kardiologą, jūs jau
turite atsivežti tyrimus, kuriuos turėtų atlikti jus siunčiantis šeimos
gydytojas. Tai elektrokardiograma (EKG) bendras kraujo tyrimas su lipidograma,
inkstų funkcijos rodmenimis (keatininas), gliukozės tyrimu. Kardiologas,
apžiūrėjęs ir apklausęs pacientą, įvertinęs tyrimus, bendrą būklę gali
pakartoti EKG, atlikti krūvio mėginį (velorgometrijos tyrimas, pacientų
vadinamas "dviračiu"). Pastarasis paprastai atliekamas įtarus
koronarinį širdies nepakankamumą. Esant širdies vožtuvų patologijai, atliekama
echoskopija, dėl ritmo sutrikimų pacientas užrašomas į eilę tyrimui Holterio
monitoriumi. Tyrimai, kaip supratote, priklauso nuo to, kokia širdies
patologija nustatoma.
Vaisiaus diagnostika atliekama Akušerijos
dienos stacionare, Miško g. 27. Jei turite poliklinikos gydytojo siuntimą, šis
tyrimas nemokamas. Besikreipiančios savo iniciatyva už tyrimą moka 20 Eur bei
papildomai už duomenų fiksavimą nuotraukose ar elektroninėse laikmenose
(priklausomai nuo apimties).
Mūsų ligoninėje vykdomos šios sveikatos prevencinės programos:
Krūties vėžio ankstyvosios diagnostikos programa skirta moterims nuo 50 iki 69 metų imtinai, kurioms kartą per 2 metus gali būti atliekamas mamografinis tyrimas.
Gimdos kaklelio piktybinių navikų prevencijos programa skirta moterims nuo 25 m. iki 60 m. amžiaus, teikiama vieną kartą per trejus metus.
Priešinės liaukos (prostatos) vėžio ankstyvosios diagnostikos prevencinė programa teikiama vyrams nuo 50 m. iki 69 m. amžiaus ir vyrams nuo 45 m., jei jų tėvai ar broliai sirgo priešinės liaukos vėžiu, vieną kartą per dvejus metus.
Storosios žarnos vėžio ankstyvosios diagnostikos prevencinė programa teikiama asmenims nuo 50 m. iki 74 m. amžiaus, vieną kartą per dvejus metus. Mūsų ligoninėje šis tyrimas atliekamas minimaliai diskomfortiškai: Jumis pasirūpins ir anesteziologas.
Dėl dalyvavimo programoje turėtumėte kreiptis į savo šeimos gydytoją.