Pagrindinis projekto vykdytojas - Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninė Kauno klinikos, kartu su 22 partneriais visoje Lietuvoje įgyvendino projektą, kurio tikslas - Pagerinti nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros sistemą Lietuvoje.

Projekto uždaviniai:

• Pagerinti sveikatos priežiūros paslaugų nėščiosioms, gimdyvėms ir naujagimiams kokybę.
  • Patobulinti statistinių duomenų apie nėščiąsias, gimdyves ir naujagimius kaupimą ir praplėsti sukauptų duomenų keitimosi bei analizės galimybes.

Projekto metu buvo nupirkta ir Respublikinei Kauno ligoninei panaudos būdu perduota naudojimui įvairios medicininės įrangos už 349.658 Eur. Įsigytos įrangos sąrašas:

• Universali gimdymo lova 1
  • Perfuzorius (tūrinė infuzinė pompa)
  • Elektrinis mobilus siurblys
  • Kardiotokografas 1
  • Kardiotokografas 2
  • Amnioskopas
  • Rinkinys gimdymo takų apžiūrai
  • Rinkinys Cezario pjūvio operacijai
  • Šildomas naujagimio reanimacinis stalelis 1
  • Ambu tipo maišas su įvairių dydžių silikoninių kaukių rinkiniu
  • Elektroninės svarstyklės Inkubatorius 1
  • Sistema teigiamam slėgiui kvėpavimo takuose palaikyti (CPAP) su skirtingų dydžių nosies kaniulių rinkiniu 1
  • Gyvybinių funkcijų monitorius naujagimiui (EKG, kvėpavimui, kraujospūdžiui, SaO2) 1
  • Fototerapijos prietaisas 2
  • Narkozės aparatas suaugusiam
  • Portatyvus ultragarsinis aparatas su akušerijai tinkamais davikliais 1
  • Nešiojamas ultragarsinis vaisiaus širdies tonų stetoskopas
  • Ginekologinė kėdė
  • Operacinis stalas suaugusiam
  • Naujagimio lovytė su šildymo įranga
  • Transkutaninis bilirubino matuoklis
  • Otoakustinę emisiją kaupiantis prietaisas naujagimių klausos patikrai
  • Tiesioginio vaizdo oftalmoskopas
  • Muliažų komplektas
  • Naujagimio muliažai 2
  • Mobili apšvietimo lempa
  • Laringoskopas
  • Naujagimio lovytė 1
  • Kardiografas1
  • Otoakustinę emisiją kaupiantis prietaisas
  • Funkcinė lova suaugusiam

Projektas finansuotas iš 2011-2017 m. Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos konfederacijos bendradarbiavimo programos, kuria siekiama sumažinti ekonominius ir socialinius skirtumus išsiplėtusioje Europos Sąjungoje, programos „Nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros gerinimas Lietuvoje“ lėšomis.

Projekto įgyvendinimo laikotarpis – nuo 2012 m. birželio 12 d. iki 2016 m. rugpjūčio 31 d.