Išjungti versiją neįgaliesiems
Versija neįgaliesiems
Svarbu kauniečiams: ar patenkintas senėjančios visuomenės slaugos poreikis? (Video)
2018 lapkričio 26 d.
Svarbu kauniečiams: ar patenkintas senėjančios visuomenės slaugos poreikis? (Video)

Penktadienį simbolinę atidarymo juostelę perkirpo Respublikinės Kauno ligoninės (RKL) generalinis direktorius doc. dr. Linas Vitkus ir šios ligoninės Slaugos klinikos vadovė Lina Urbietė, oficialiai atidarydami Respublikinės Kauno ligoninės Slaugos klinikos III-iąjį Palaikomojo gydymo ir slaugos skyrių.

Nuostabios gamtos apsuptyje, Vičiūnuose (Kiaunių g. 2) įsikūrusiame padalinyje nuo seno veikė vaikų V. Tumėnienės vaikų reabilitacijos skyrius. Šiuo metu viename iš pastatų mažiesiems pacientams paslaugas teikia RKL Vaikų ligų klinikos Vaikų ankstyvosios raidos centras. Tuo tarpu vaikų reabilitacija susitelkė viename padalinyje Kačerginėje – Vaikų reabilitacijos skyriuje „Žibutė“.

Anot generalinio direktoriaus doc. dr. Lino Vitkaus, keičiantis demografinei situacijai šalyje, teko ieškoti projektų, kurie atitiktų senėjančios visuomenės poreikius. Kaip žinia, Kauno mieste slaugos poreikis nėra patenkintas – lovų trūksta, susidaro eilės. Tad buvo nuspręsta reaguoti į demografinius pokyčius ir jų apraiškas visoje Lietuvos sveikatos sistemoje.

Šiandien atnaujintose patalpose, jaukumu primenančiose namus, pacientų, kuriems reikalinga nuolatinė priežiūra, laukia naujasis 50 lovų Palaikomojo gydymo ir slaugos skyrius. RKL Slaugos klinika, kurios pagrindinis padalinys veikia Garliavoje, dabar vienu metu iš viso gali aptarnauti iki 150 pacientų.

RKL Slaugos klinikos vadovė Lina Urbietė džiaugiasi, kad šiuo metu pagerėjo paslaugos prieinamumas tiek Kauno miesto, tiek ir rajono gyventojams, nors, be abejo, poreikis dar nėra patenkintas. Taip pat pacientų artimiesiems labai svarbi lankymo galimybė – strategiškai patogi vieta šiam skyriui suteikia dar vieną pranašumą.

Kai ilgalaikis sielvartas dėl artimo žmogaus sunkios ligos palaužia jėgas, artimieji neretai dėl sunkaus išbandymo slaugant pacientą, ne tik aukoja savo asmeninį gyvenimą, bet ir praranda sveikatą. Slaugos klinikos vadovė Lina Urbietė ragina nejausti kaltės, kai artimajam ieškote profesionalios ir kvalifikuotos pagalbos.

Atidarymo renginyje netrūko gražių ir nuoširdžių palinkėjimų. Sveikinimo žodį tardama Kauno miesto mero pavaduotoja Rasa Šnapštienė pabrėžė, kad nepaisant to, kad viename miesto rajone susibūrė kelios to pačio profilio paslaugų įstaigos, šioje srityje geriausia konkurencija yra bendradarbiavimas ir dalijimasis žiniomis. Kauno rajono savivaldybės atstovės linkėjo stiprybės ir sveikatos prasmingame darbe. O Kauno kolegijos Medicinos fakulteto Slaugos katedros vedėja Vilma Rastenienė dėkojo jaukiems slaugos namams už mentorystę ir pagalbą rengiant ateities specialistus.

Generalinis direktorius doc. dr. Linas Vitkus prisiminė prieš metus RKL Slaugos klinikoje atliktą signalinį tyrimą pagal specialią sertifikavimo metodiką „Silver wave”. Tyrimo rezultatai leido įsitikinti, kad ši klinika jau dabar prilygsta standartams, kuriais remiasi Vakarų šalių gydymo įstaigos, aptarnaudamos vyresnio amžiaus pacientus ir siekdamos „senjorams draugiškos gydymo įstaigos“ statuso. „Taip pat džiaugiuosi, kad mūsų ligoninė aktyviai prisideda prie Lietuvoje inicijuotos politinės strategijos, skirtos visuomenės senėjimo fenomenui analizuoti ir spręsti su tuo susijusias problemas. Todėl šio skyriaus atsiradimas yra natūralus atsakas į tai,“ – pridūrė ligoninės vadovas.

Šventės dalyviai turėjo galimybę apžiūrėti naujas patalpas gyvai, o jų jaukumu galima įsitikinti ir neatsitraukiant nuo kompiuterio ar išmaniųjų prietaisų, užsukus į virtualią ekskursiją po RKL Slaugos klinikos III-iąjį Palaikomojo gydymo ir slaugos skyrių.

Akimirkos iš renginio:

 

Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus informacija

Domo Rimeikos nuotraukos

E-Commerce Development, Web design, Caesar7 Ltd