Girmantes_baneris

Atlikėja Girmantė Vaitkutė savo dainomis pradžiugino RKL Slaugos klinikos pacientus

Atlikėja Girmantė Vaitkutė savo dainomis pradžiugino RKL Slaugos klinikos pacientus

2017 m. rugpjūčio 18 d., penktadienis

Respublikinė Kauno ligoninė (RKL) , šiemet mininti 65-ąjį jubiliejų, inicijavo šviesią socialinę akciją – žinomi šalies atlikėjai savo pasirodymais džiugins RKL padalinių pacientus. Palaikyt kilnią idėją ir aplankyti keturių RKL padalinių pacientus suskubo atlikėjai Girmantė Vaitkutė, Tadas Juodsnukis, Jurgis Brūzga ir iliuzionistas Rokas Bernatonis.

„Respublikinė Kauno ligoninė su didžiuliu džiaugsmu priėmė Lietuvos atlikėjų iniciatyvą aplankyti ir taip praskaidrinti mūsų gydymo įstaigoje besigydančiųjų kasdienybę. Neretai gydymas ligoninėje prailgsta ir geros nuotaikos dozė tikrai yra tai, kas padeda greičiau sveikti, padeda užmiršti negalavimus, net slopina skausmus. Tokiomis iniciatyvomis mūsų pacientus džiugina įvairios organizacijos ar tiesiog geros valios žmonės. Šį kartą Respublikinės Kauno ligoninės Slaugos klinikoje apsilankė nuostabioji Girmantė Vaitkutė. Nebuvo galima nepastebėti ir susijaudinimo ašarų, ir džiaugsmo šypsenų senolių veiduose, kai jie klausėsi jos atliekamų dainų.“ – apie iniciatyvą ir pirmąjį atlikėjos vizitą RKL Slaugos klinikoje sako vadovė Lina Urbietė.

Pirmoji Slaugos klinikoje apsilankiusi Girmantė Vaitkutė sako, jog tokios iniciatyvos, nors ir vedinos gerais tikslais, vis tik tampa gan sunkios – matyti slaugos klinikoje gyvenančius senolius nėra lengva, juk čia patenka tie, kurie dažnai metų metus būna įkalinti vieni savo namuose ir jau praradę viltį jaustis geriau. „Nusprendžiau dalyvauti, nes manau, jog šie žmonės jaučiasi vieniši. Tačiau apsilankiusi čia, supratau, kad skaudu turi būti tik dėl to, kur šie žmonės buvo prieš tai, o ne dėl to, kad dabar yra čia. Juk pagaliau jie ne vieni – slaugos klinikose ne tik surado bendraminčių su kuriais gali nuolatos kalbėti, bet čia jiems netrūksta gerų žmonių, kurie savo noru juos aplanko. Vienas senolis dainavo pats ir graudinosi, tada mes kartu dainavome „Tyliai leidžiasi pavargusi saulė“, tuomet jau graudinosi visi. Jaučiu, kad šio mano trumpo apsilankymo mažai.“ – mintimis apie pirmąjį vizitą dalinasi Girmantė Vaitkutė.

Atlikėjų apsilankymai pas pacientus nėra vienintelė iniciatyva, kuria Respublikinė Kauno ligoninė mini garbų jubiliejų. Generalinis direktorius doc. dr. Linas Vitkus ypač didžiuojasi, kad šiais metais minint 65-erių metų ligoninės jubiliejų, nuspręsta pažiūrėti ir į praeitį. „Juk tai, kas esame šiandien, vystėsi ir augo nuo 1952 metų. Visi istoriniai keliai ir vingiai bus užfiksuoti įdomiai istorikų parengtame leidinyje. Jį bus įdomu pavartyti tiek besidomintiems Kauno miesto, tiek medicinos istorija, o galbūt tiesiog smalsu, kokios mados vyravo įvairiais laikmečiais – nuotraukų šiame metraštyje tikrai gausu.“ – apie šia proga išleistą leidinį sako RKL vadovas L. Vitkus.

Savo vizitus pas pacientus dar surengs Tadas Juodsnukis, Jurgis Brūzga ir Rokas Bernatonis, kurie aplankys ir nuotaiką kels Vaikų ligų klinikoje, Reabilitacijos klinikos Stacionarinės reabilitacijos skyriuje bei Psichiatrijos klinikoje.

Videoreportažą iš Girmantės Vaitkutės vizito Slaugos klinikoje galima pažiūrėti ir čia.

Apie tai jau rašo:

Alfa.lt
Zmones.lt
15min.lt

raudonaskilimas.lt

Nuotraukų galerija


Enter your e-mail address (required):

Padėkoti už paslaugas

Prašome užpildyti žemiau pateiktus laukelius norėdami išsiųsti padėkos pranešimą.

Please wait...
Enter your e-mail address (required):

Pateikti atsiliepimą

Prašome užpildyti žemiau pateiktus laukelius norėdami išsiųsti atsiliepimą.

Please wait...
Enter your e-mail address (required):

Pranešti apie korupciją

Norėdami išsiųsti pranešimą apie galimą korupciją, prašome užpildyti žemiau pateiktus laukelius.

Please wait...
Enter your e-mail address (required):

Užklausos forma

Prašome užpildyti žemiau pateiktus laukelius norėdami gauti daugiau informacijos.

Please wait...
Enter your e-mail address (required):

Atšaukti konsultaciją

Prašome užpildyti žemiau pateiktus laukelius norėdami atšaukti konsultaciją.

Please wait...