Prašome įjungti JavaScript'us savo naršyklėje, kad galėtumėte pilnai peržiūrėti šį tinklalapį. Ačiū.
Jūs naudojate pasenusią naršyklę, dėl šio fakto, - mūsų interneto svetainė, gali atrodyti kitaip, nei numatyta. Prašome atnaujinti savo naršyklę, jei atsiras sunkumų naudojantis mūsų svetaine.

Akušerija ir ginekologija

Akušerijos ir ginekologijos klinika Krikščioniškieji gimdymo namai

Krikščioniškųjų gimdymo namų vardas visuomenei žinomas nuo 1994 metų. 2014 m. įgyvendinus struktūrinę pertvarką Krikščioniškieji gimdymo namai tapo Respublikinės Kauno ligoninės Akušerijos ir ginekologijos klinika Krikščioniškieji gimdymo namai, kurie sudaryti iš dviejų skyrių – Akušerijos ir Ginekologijos.

Kodėl verta rinktis mus?

Profesionalumas

Klinikoje paslaugas teikia patyrę kvalifikuoti specialistai, savo darbą grindžiantys komandinio darbo principais

Bendruomeniškumas

Klinika puoselėja glaudžius partnerystės ryšius su Kauno miesto ir rajono bendruomenėmis, kurios padeda pacientams po gydymo integruotis į bendruomenės gyvenimą, teikia socialinę pagalbą

Novatoriškumas

Gydymo procese remiamasi naujausiais mokslo ir praktikos pasiekimais bei geriausia praktikos tradicija

Apie kliniką
Img_0159

Tradicijos įkvepiančios ateitį

  Krikščioniškųjų gimdymo namų vardas visuomenei žinomas nuo 1994 metų.

Img_0131

Klinikos naujienos

 Kviečiame susipažinti su svarbiausiomis klinikos naujienomis, aktualia informacija, skelbimais.

Img_0144

Akušerija

Img_0143

Nėščiųjų dienos stacionaras

Dienos stacionare lankosi nėščiosios, kurioms jau atėjo gimdymo terminas, tačiau mažylis dar nepasibeldžia.

Krikščioniškųjų gimdymo namų vardas visuomenei žinomas nuo 1994 metų. 2014 m. įgyvendinus struktūrinę pertvarką Krikščioniškieji gimdymo namai tapo Respublikinės Kauno ligoninės Akušerijos ir ginekologijos klinika Krikščioniškieji gimdymo namai, kurie sudaryti iš dviejų skyrių – Akušerijos ir Ginekologijos.

Naujai įkurta klinika saugo ir tęsia tarpukario Lietuvoje įkurtų privačių ligoninių tradicijas. Akušerijos skyrius šiandien veikia dar 1926 metais gydytojo I. Levitano įkurtos privačios ligoninės patalpose. Šioje ligoninėje moterims buvo teikiama ginekologinė ir akušerinė pagalba. Gydytoją I. Levitaną ištrėmus į Sibirą, ligoninė 1940 m. buvo nacionalizuota. Vietoj buvusios privačios ligoninės 1944 m. įkurti Kauno miesto I-ieji gimdymo namai. Lietuvai atgavus nepriklausomybę, 1994 m. Kauno miesto I-iems gimdymo namams suteiktas Krikščioniškųjų gimdymo namų vardas.

Dažna gimdyvė liudija, kad čia gimdė ne tik jų mamos, bet net ir močiutės. Kai kurioms Lietuvių šeimoms gimdymas šiuose namuose tapo gražia, iš kartos į kartą perduodama tradicija.

Kauno miesto centre, Trakų g. veikiantis Ginekologijos skyrius taip pat turi turtingą istoriją. Iki karo čia veikė privati gydytojo, atlikusio pirmąją širdies operaciją Lietuvoje, Vitalijaus Gusevo, chirurginio profilio ligoninė. Ligoninė 1940 metais buvo nacionalizuota. Po karo joje veikė Pūlingų komplikacijų ginekologijos skyrius, vėliau Akušerijos ir paskutinius 48 metų – Ginekologijos skyrius.

Krikščioniškųjų gimdymo namų vardo kilmė

Idėja pavadinti gimdymo namus Krikščioniškaisiais gimė šviesios atminties Kardinolui Vincentui Sladkevičiui. Kardinolas pasiūlė medikams, saugantiems žmogaus gyvybę nuo pat pradėjimo, jungtis po šiuo pavadinimu ir skirti didesnį dėmesį ne tik šeimoms, bet ir krizinėje situacijoje esančioms moterims.

Taip bendromis Kauno arkivyskupijos Šeimos centro socialinių darbuotojų bei Krikščioniškųjų gimdymo namų medikų pastangomis imta ieškoti alternatyvų nėštumo nutraukimui. Šis darbas sėkmingai tęsiamas ir dabar.

Gimdymo namų medikai nuolat dalyvauja sužadėtinių rengimo programose, jaunimo edukaciniuose projektuose.

Medikų bei socialinių darbuotojų darbas neliko nepastebėtas. Už indėlį saugant žmogaus gyvybę nuo pradėjimo 1999 m. Krikščioniškieji gimdymo namai sulaukė Šventojo Tėvo Jono Pauliaus II apaštalinio palaiminimo.

Trumpa chronologija

Akušerijos skyrius

1926 m. gydytojas I. Levitanas įkuria privačią ligoninę, teikusią akušerinę ir ginekologinę pagalbą
1941 m. ištrėmus gydytoją I. Levitaną į Sibirą, ligoninė nacionalizuota
1944 m. gydymo įstaiga pervadinta į Kauno miesto I-uosius gimdymo namus
1994 m. Kauno miesto I-iems gimdymo namams suteiktas Krikščioniškųjų gimdymo namų vardas
2014 m. įgyvendinus struktūrinę pertvarką Krikščioniškieji gimdymo namai tapo Respublikinės Kauno ligoninės Akušerijos ir ginekologijos klinika Krikščioniškieji gimdymo namai

Ginekologijos skyrius

1930 m. gydytojas V.Gusevas įkuria privačią ligoninę, teikusią chirurginę pagalbą
1940 m. ligoninė nacionalizuota
1944 m. įsteigiama moterų ligoninė, kurioje priimami gimdymai, gydomos ginekologinės ligos
1955 m. gydymo įstaiga pervadinta į Kauno miesto II-uosius gimdymo namus
1967 m. I-ieji ir II-antrieji gimdymo namai sujugiami, nuo tada čia veikia tik Ginekologijos skyrius

Pastaraisiais metais šioje klinikoje gimsta apie 800 kūdikių, suteikiama 1500 akušerio-ginekologo konsultacijų, atliekama apie 800 ginekologinių operacijų, virš 1500 tyrimų ultragarsu.

Teikiamos nemokamos paslaugos

Visuomenėje paplitęs mitas, jog Akušerijos ir ginekologijos klinika Krikščioniškieji gimdymo namai yra privati gydymo įstaiga, tačiau – tai netiesa. Į kliniką gali kreiptis visos socialinį draudimą turinčios moterys, kurioms didžioji dalis paslaugų bus suteikta nemokamai. Mokėti reikia, jei po gimdymo pasirenkamas atskiras kambarys šeimai, taip pat apmokestinami laboratoriniai ar ultragarsiniai tyrimai, jei kreipiamasi be siuntimo.

Akušerijos skyriuje – atnaujintos patalpos

Naujus metus Akušerijos skyrius pradėjo atnaujintose patalpose! Atnaujinta šildymo, elektros sistema, gimdymui parengtos trys gimdyklos, operacinė cezario pjūviams. Po gimdymo, kaip ir buvo įprasta, moterys gali rinktis mokamą kambarį šeimai arba nemokamą palatą.

Be to, šalia skyriaus įrengta nauja automobilių stovėjimo aikštelė, kurioje transporto priemones gali palikti gimdyvės bei jų artimieji.

Ambulatorinė pagalba nėščiosioms teikiama Akušerijos skyriaus patalpose

Nuo sausio 22 d. visa ambulatorinė pagalba nėščiosioms – konsultacijos, Dienos stacionaro paslaugos, echoskopijos – teikiamos „Motinystės centre“ (Miško g. 27, Kaunas). Paskaitėlės nėščiosioms taip pat skaitomos šio centro salėje.

Atvykstančius į „Motinystės centrą“ kviečiame naudotis įėjimu, kurį rasite perėję naują automobilių stovėjimo aikštelę.

Moterys renkasi šį skyrių dėl ilgamečių tradicijų, puikios slaugos. Jau kelios kartos kauniečių čia gimdė savo vaikus – kas šeštas kaunietis čia išvydo dienos šviesą, šimtai – iš kitų Lietuvos miestų.

Atvyksta šeimos, norinčios gimdyti natūraliai, kad į gimdymą nebūtų kišamasi medikamentais ar technologinėmis priemonėmis. Gimdoma ir į vandenį.

Reikalui esant atliekami cezario pjūviai, pageidaujančioms gimdymas nuskausminamas.

Veikia dienos stacionaras, kur nėščiosios ateina tik procedūroms ar ištyrimui, o nakvoti grįžta į namus.

Kartais nėščiąją prižiūrintis akušeris ginekologas susiduria su dilema – nėštumo metu kylančios problemos nėra labai sudėtingos ir gultis į ligoninę nebūtina, vis dėlto norisi stebėti besilaukiančios moters ir vaisiaus sveikatos būklę. Tokiais atvejais moteris kviečiama kiekvieną dieną lankytis nėščiųjų dienos stacionare, kur gimdyvei ir vaisiui suteikiama visa reikalinga pagalba.

Neretai dienos stacionare lankosi nėščiosios, kurioms jau atėjo gimdymo terminas, tačiau mažylis dar nepasibeldžia. Dienos stacionare vaisiaus būklė stebima moderniais monitoriais ir ultragarsinės diagnostikos aparatais, mamoms atliekami laboratoriniai tyrimai.

Įprasta gydymosi dienos stacionare trukmė – 7 dienos, o suėjus gimdymo terminui – tol, kol prasideda gimdymas.

Nėščiųjų dienos stacionare didelis dėmesys skiriamas ir beišlaukiančių moterų mokymui. Visos norinčios gimdyvės turi galimybę prisijungti prie Motinystės centre organizuojamų užsiėmimų, sužinoti apie nėščiųjų mankštą, žindymą ir kūdikio priežiūrą, gauti išsamesnės informacijos apie gimdymą.

Atvykstant į Nėščiųjų dienos stacionarą reikia turėti poliklinikos gydytojo siuntimą bei nėščiųjų pasikeitimo lapą su informacija apie nėštumo eigą.

Img_0131

Šeimų kambariai

 Klinikoje pagimdžiusios moterys gali rinktis nemokamą arba mokamą palatą dar kitaip vadinamą „šeimos kambariu“.

Img_0134

Motinystės centras

Centre dirbantys medikai kartu su partneriais teikia informacinę pagalbą besilaukiančiosioms ir jų artimiesiems.

Img_0154

Naujagimiui palanki ligoninė

Gimdymo namams pirmiesiems Kauno apskrityje buvo suteiktas Naujagimiams palankios ligoninės vardas

Img_0133

Ginekologija

 Padedame moterims, turinčioms įvairių sutrikimų ankstyvo nėštumo metu, atliekamos ginekologinės operacijos, ginekologiniai tyrimai.

Klinikoje pagimdžiusios moterys gali rinktis nemokamą arba mokamą palatą dar kitaip vadinamą „šeimos kambariu“. Gana dažnai tėvai Akušerijos ir ginekologijos klinikos Krikščioniškuosius gimdymo namus renkasi dėl namų aplinką primenančių jaukių, vienų geriausiai Lietuvoje įrengtų „šeimos kambarių“.

Šiuose, visai šeimai pritaikytuose šešiuose „šeimų kambariuose“ tėvai praleidžia pirmąsias paras po gimdymo. Kambariuose yra dvigulė lova, naujagimio vystymo stalelis, įrengta atskira vonia, veikia bevielis internetas.

Be to, šiuolaikinę įrangą turinčioje gimdymo namų virtuvėje gaminamas maistas, kuris, anot gimdyvių, savo kokybe nė kiek nenusileidžia namuose ruošiamam maistui. Maistą užsisakyti gali ir pagimdžiusiųjų artimieji.

Apgyvendinimo paslaugos „šeimos kambaryje” parai kainuoja 30,00 Eur.

Akušerijos ir ginekologijos klinikos Krikščioniškuosiuose gimdymo namuose ne vienerius metus veikia Motinystės centras, kuriame dirbantys medikai kartu su partneriais teikia informacinę pagalbą besilaukiančiosioms ir jų artimiesiems.

Keletą kartų per savaitę vykstančiuose susitikimuose susirinkusieji diskutuoja gimdymo, vaiko žindymo ir auginimo temomis, vedami mankštos užsiėmimai nėščiosioms. Susitikimų metu peržiūrimos su gimdymo tematika susijusios vaizdajuostės, atsakoma į iškilusius klausimus.

Užsiėmimai nėščiosioms vyksta kiekvieną savaitę

Kiekvieną pirmadienį būsimos gimdyvės kviečiamos į įvadinį nemokamą užsiėmimą, kur diplomuota kinezioterapeutė, turinti ir akušerijos išsilavinimą, supažindina su nėščiųjų mankštos galimybėmis. Besilaukiančiosioms, kurios apsisprendė ir toliau mankštintis, organizuojami užsiėmimai joms patogiu laiku. Juose išmokstama raumenų atsipalaidavimo, kvėpavimo pratimų. Be to, mokomasi, kaip racionaliai panaudoti savo jėgas gimdant.

Kiekvieną antradienį į centrą kviečiama atvykti ne tik būsimas mamas, bet ir tėvelius. Poroms pateikiami atsakymai į jiems rūpimus  klausimus apie gimdymą, paaiškinama, kokie ženklai parodo, jog gimdymas jau prasidėjo, kaip malšinamas skausmas ir pan. Susitikimas baigiamas trumpa ekskursija po gimdymo namus, pakviečiama apsilankyti gimdyklose, patogiai įrengtuose šeimų kambariuose.

Kiekvieną trečiadienį klinikos Naujagimių poskyriaus darbuotojai, pasitelkę vaizdinę medžiagą, paaiškina, kaip reikėtų pasirengti natūraliam žindymui ir naujagimio priežiūrai.

Šie pirmadienio-antradienio-trečiadienio susitikimai yra nemokami

Mamos, nusprendusios toliau domėtis žindymu, turi galimybę įsijungti į kitomis valandomis vykstančius išplėstinius kursus, skirtus žindyti besirengiančioms mamos. Kursus veda Rasa Siudikienė, kuri viena iš nedaugelio Lietuvoje turi tarptautinį laktacijos konsultantės diplomą. Daugiau informacijos apie šiuos kursus rasite internetinėje svetainėje www.mamospienas.lt

Kiekvieną ketvirtadienį 13 val. vyksta susitikimai su psichologe, kur kalbama apie nėštumą ir emocijas, ryšio su vaikeliu svarbą, gimdymo ir kitas baimes. Užsiėmimą veda psichologė Ina Božokienė.

Visus norinčius kiekvieno mėnesio pirmą šeštadienį 11–14 val. kviečiame dalyvauti Motinystės centro organizuojamose atvirų durų dienose ir gauti visą aktualią informaciją!

Akušerijos ir ginekologijos klinikos Krikščioniškiesiems gimdymo namams 2004 m. pirmiesiems Kauno apskrityje buvo suteiktas Naujagimiams palankios ligoninės (angl. baby friendly hospital) vardas.

Naujagimiams palankios ligoninės iniciatyvą 1991 metais paskelbė Tarptautinė Pasaulio sveikatos organizacija drauge su Jungtinių Tautų vaikų fondu. Šios iniciatyvos tikslas – užtikrinti motinos teisę žindyti savo kūdikį ir kūdikio teisę būti žindomam – taip gauti geriausią maistą ir ryšį su motina.

Naujagimiui palankios ligoninės vardą turinčioje Akušerijos ir ginekologijos klinikos Krikščioniškuosiuose gimdymo namuose siekiama, kad motina ir naujagimis kartu būtų visą parą. Įprasta praktika tapo, kai tik gimę naujagimiai pirmoms 2-3 valandoms dedami mamoms ant krūtinės. Naujagimiai nuo mamų neatskiriami net, jei reikia taikyti medicinines procedūras – jos atliekamos jų palatose ar šeimos kambariuose.

Mūsų medikai skatina gimdyves žindyti savo vaikus, paaiškina, kokią neabejotiną naudą mamos pienas teikia jų naujagimiams, Motinystės centre dalinasi praktinėmis žiniomis, kaip teisingai žindyti kūdikį.

Puikioje geografinėje padėtyje – netoli autobusų stoties ir greta Ramybės parko esančiame Ginekologijos skyriuje padedama moterims, turinčioms įvairių sutrikimų ankstyvo nėštumo metu, atliekamos ginekologinės operacijos, įvairūs ginekologiniai tyrimai.

Ginekologijos skyriuje pagalbą pacientėms teikiantys medikai jau daugelį metų naudojasi modernia, nuolat atnaujinama vokiečių firmos „Storz“ įranga. Jie atlieka pažangias, tausojančias, ginekologines operacijas. Būtent šio skyriaus medikai vieni pirmųjų Lietuvoje pradėjo taikyti ir išpopuliarino gimdos ertmės diagnostines operacijas.

Ginekologijos skyriuje gydomos nėščiosios jų nėštumo pirmame trimestre (gresiantis persileidimas, nėščiųjų vėmimas ir kt.) bei atliekamos šios operacijos:

 • Laparoskopinės operacijos, esant pakitimams gimdoje ar jos prieduose: kiaušidžių cistomoms,  endometriozei, nevaisingumui dėl kiaušintakių nepraeinamumo,
 • Histeroskopinės operacijos (per gimdos kaklelį diagnozuojami ir šalinami gimdos polipai, miomos, kiti augliai),
 • Gimdos kaklelio operacijos, esant ikivėžinėms ligoms ar ankstyvos stadijos vėžiui,
 • Tarpvietės ir makšties plastinės operacijos, esant lyties organų nusileidimui ir iškritimui,
 • Laparotominės (pilvo pjūvio) operacijos.

Didžioji dalis ginekologinių operacijų skyriuje atliekamos dienos chirurgijos sąlygomis, kai chirurginės paslaugos ir pacientės priežiūra stacionare, užtrunka iki 24-48 val.

Pacientes, norinčias pasitarti dėl ginekologinės diagnozės ar operacijos, kviečiamos atvykti ir pasikonsultuoti su gydytoju specialistu. Diagnozės patikslinimui atliekamos echoskopijos, kolposkopijos (gimdos kaklelio apžiūra).

Pacientės konsultuojamos darbo dienomis kasdien nuo 9 iki 12.30 valandos. Išankstinės registracijos nėra, todėl atvykus gali tekti luktelti.

Nuo 14 iki 18 valandos darbo dienomis ir nuo 9 iki 18 val. savaitgaliais galima užsiregistruoti budinčio gydytojo konsultacijai. Registruojantis iš anksto telefonu (8 37) 221 245, galima susižinoti, kuris gydytojas budės. Galite registruotis pas norimą gydytoją.

Primename, jog nemokamai konsultuojamos socialinį draudimą bei poliklinikos šeimos gydytojo ar ginekologo siuntimą turinčios moterys. Atvykus be siuntimo – konsultacija bus mokama.

Ginekologijos skyriaus vedėjas

-

Liutauras Kraujalis

-

Tel. (8 37) 227 125

-

Trakų g. 29, Kaunas

-

Gydytojo ginekologo konsultacijos

-

• Darbo dienomis 9:00-12:30 val.
Registracija nebūtina
• Darbo dienomis 14:00-18:00 val.
Registracija telefonu (8 37) 221 245
• Budinčio gydytojo konsultacijos savaitgaliais
9:00-18:00 val.
Registracija telefonu (8 37) 221 245

Img_0123

Sielovada

 Klinikoje aukojamos Šv. Mišios, laiminami kūdikiai, veikia gyvybės langelis.

KL_apdovanojimai-94

Pripažinti medikai

 Krikščioniškuosiuose gimdymo namuose dirba patyrę medikai, tikri savo srities profesionalai.

Img_0124

Dažniausiai užduodami klausimai

 Kviečiame ieškoti atsakymų į visus jums rūpimus klausimus.

Img_0167

Susisiekite

Trūksta informacijos? O gal turite idėjų ir pasiūlymų? Kviečiame rašyti ar skambinti nurodytais kontaktais.

Gimdyvių ir darbuotojų sielovada Akušerijos ir ginekologijos klinikos Krikščioniškuosiuose gimdymo namuose rūpinasi Katalikų bažnyčios kunigas, Karmelitų parapijos klebonas Renaldas Šumbrauskis.

Kiekvieną trečiadienį 11-12 val. klebonas lanko mamas ir palaimina naujagimius. Be to, kiekvieno mėnesio paskutinį trečiadienį visi tikintieji pakviečiami į Šv. Mišias.

Mišios aukojamos Šv. Juozapo koplytėlėje, kuri duris atvėrė 2014 m. pabaigoje, kai Krikščioniškieji gimdymo namai minėjo savo dvidešimties metų veiklos sukaktį.

Koplytėlę pašventinęs Kauno arkivyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius suteikė jai Švento Juozapo vardą. Arkivyskupas linkėjo medikams nepamiršti, jog šis šventasis visada bus Krikščioniškųjų gimdymo namų globėjas ir kad su jo palaima gimdymo namuose dirbantys gydytojai būtų žmogiškosios gyvybės gynėjais ir ugdytojais.

Gyvybės langelis

Nuo 2010 m. klinikoje veikia Gyvybės langelis – vieta, kur krizinėje situacijoje atsidūrusios mamos turi galimybę saugiai palikti savo naujagimį. Tokia kraštutine priemone jau yra pasinaudojusios 4 mamos – visi palikti vaikučiai buvo įvaikinti.

Gyvybės langelis – tai speciali kapsulė, į kurią iš lauko įdėjus naujagimį, budintį personalą pasiekia perspėjimo signalas ir specialistai pasirūpina vaiku, kuriuo nenori ar negali rūpintis tėvai.

Motinai, palikusiai naujagimį saugioje vietoje, jokia baudžiamoji atsakomybė negresia. Per tris mėnesius motina gali apsigalvoti ir savo kūdikį pasiimti auginti.

Šv. Mišios

-

Kiekvieno mėnesio paskutinį trečiadienį 12:00 val.

Kiekvieno mėnesio paskutinį trečiadienį
Kūdikių palaiminimas – kiekvieną trečiadienį 11:00-12:00 val.

Kūdikių palaiminimas

-

Kiekvieną trečiadienį 11:00-12:00 val.

Respublikinės Kauno ligoninės Akušerijos ir ginekologijos klinikos Krikščioniškuosiuose gimdymo namuose dirba patyrę medikai, tikri savo srities profesionalai.

2015 m. Respublikinės Kauno ligoninės Metų slaugytojos vardas buvo suteiktas klinikoje daugiau nei 40 metų dirbančiai akušerei Jūratei Minelgienei. Apdovanojimas Metų slaugytojos garbės ženkliukuJūratei Minelgienei suteiktas už ypatingą dėmesingumą, paslaugumą gebėjimą suprasti, kurti saugią aplinką, paguosti ir padėti būsimoms mamoms bei jų artimiesiems.

Gyvenu kitame mieste, bet norėčiau gimdyti jūsų įstaigoje. Ar tai įmanoma? Kiek tai kainuos?

Taip, tai įmanoma. Pas mus gimdyti galima, kai nėštumas pasiekia pilnas 37 savaites. Atvažiuodama gimdyti atsivežkite asmens dokumentus bei pasikeitimo lapą iš gydytojo, pas kurį lankėtės nėštumo metu. Jei esate Lietuvos pilietė, ir turite sveikatos draudimą – papildomai mokėti nereikia. Galima rinktis ir papildomas mokamas paslaugas (atskira palata, papildoma slauga ir pan.). Patartume dar iki gimdymo apsilankyti Akušerijos skyriuje (Miško g. 27), susipažinti su aplinka ir čia dirbančiais medikais. Tai padaryti galite kiekvieno mėnesio pirmą šeštadienį 11-14 val. apsilankę Atvirų durų dienuose.

Noriu lankyti paskaitėles nėščiosioms Motinystės centre. Kada jos vyksta? Kiek kainuoja? Ar reikia iš anksto registruotis?

Minėtos paskaitėlės, vaizdajuosčių peržiūra vyksta pirmadienį, antradienį ir trečiadienį 13 val. Jas veda mūsų akušerės ir naujagimių slaugytojos. Kas savaitę temos kartojamos (pirmadieniais – apie nėščiųjų mankštą, antradieniais – apie nėštumą ir apie gimdymą, trečiadieniais – apie žindymą ir apie naujagimio priežiūrą). Jos nemokamos, išankstinės registracijos nėra. Kviečiame atvykti su artimaisiais.

Esu nėščia. Pageidauju, kad man būtų atlikta diagnostinė echoskopija. Ar tai mokama?

Vaisiaus diagnostika atliekama Motinystės centre, Miško g. 27. Jei turite poliklinikos gydytojo siuntimą, šis tyrimas nemokamas. Besikreipiančios savo iniciatyva už tyrimą moka 15 Eur bei papildomai už duomenų fiksavimą nuotraukose ar elektroninėse laikmenose (priklausomai nuo apimties).

Lankausi moterų konsultacijoje ir mano ginekologė, pas kurią lankausi, dirba ligoninėje. Ar galėčiau tuomet gimdyti Akušerijos ir ginekologijos klinikos Krikščioniškuosiuose gimdymo namuose? Kiek tai kainuotų?

Nepriklausomai nuo to, kur Jūs lankotės nėštumo metu, gimdymo vietą galite rinktis pati. Kadangi LR pilietės nuo 28-os nėštumo savaitės yra draudžiamos valstybės, papildomai mokėti nereikia (nebent renkatės papildomas mokamas paslaugas, pvz., atskira palata, maistas lydinčiam asmeniui, papildoma slauga ir pan.).

Noriu, kad nėštumo metu mane konsultuotų gydytojai, kurie dirba Akušerijos ir ginekologijos klinikos Krikščioniškuosiuose gimdymo namuose. Ar tai mokama?

Jūs esate kažkurios poliklinikos ar šeimos medicinos centro pacientė. Natūralu, kad lėšos, kurias Valstybinės ligonių kasa skiria nėščiųjų priežiūrai pasiekia minėtą polikliniką (mūsų įstaiga jų gauti negali). Tad konsultuodamasi su mūsų specialistais, turėsite padengti laboratorinių tyrimų kainą, kuri per visą nėštumą gali sudaryti apie 100 Eur. Jei sutinkate, registruokitės telefonu (8 37) 229 233 ir atvykite darbo dieną į Motinystės centrą (Miško g. 27, Kaunas).

Ką turėčiau atsivežti važiuodama gimdyti?

Prašytume nepamiršti dokumentų:

 • asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (pasas arba asmens tapatybės kortelė),
 • nėščiosios pasikeitimo lapo (F113),
  higienos reikmenų – dantų šepetėlio bei pastos, muilo, tualetinio
 • popieriaus, 2 rankšluosčių, higieninių įklotų,
 • rūbų – chalato, naktinių marškinių, šlepečių,
 • naujagimiui – vienkartinių rankšluosčių, sauskelnių, jei pageidaujate rūbelių,
 • pageidautina, kad turėtumėte savo termometrą.

Ar reikės mokėti už palatą?

Klinikoje gimdančios moterys gali rinktis nemokamą arba mokamą palatą. Apgyvendinimas mokamoje palatoje (šeimos kambaryje), kurioje yra dvigulė lova, naujagimio vystymo stalelis bei atskirai įrengta vonia – parai kainuoja 30,00 Eur. Taip pat papildomai gali tekti mokėti už maistą gimdyvės artimiesiems.

Klinikos vadovas

-

Virgilijus Rudzinskas

-

Tel. (8 37) 750 910

-

Miško g. 27, Kaunas

-

Klinikos administratorė-vyriausioji slaugytoja

-

Auksuolė Naujalienė

-

Tel. (8 37) 750 912

-

Miško g. 27, Kaunas

-

Klinikos skyrių kontaktinė informacija

-

Klinikos skyrių vedėjų ir slaugos administratorių kontaktinė informacija

-

Akušerijos skyriaus vedėja

-

Rasa Babiliūtė

-

Tel. (8 37) 227 611

-

Miško g. 27, Kaunas

-

Ginekologijos skyriaus vedėjas

-

Liutauras Kraujalis

-

Tel. (8 37) 227 125

-

Trakų g. 29, Kaunas

-

Naujagimių poskyrio vedėja

-

Žydrūnė Prapuolenienė

-

Tel. (8 37) 750 913

-

Miško g. 27, Kaunas

-

Ginekologijos skyriaus administratorė-vyriausioji slaugytoja

-

Gabija Pacevičienė

-

Tel. (8 37) 225 779

-

Trakų g. 29, Kaunas

-

Mus rasite

-

Klinikos gydytojai
Visi gydytojai
Ginekologijos skyrius
Akušerijos skyrius
Naujagimių poskyris
Galerija
Img_0150Img_0163Img_0134Img_0133Img_0132Img_0157Img_0143Img_0121Img_0119Img_0142Img_0149Img_0148Img_0134Img_0154
Enter your e-mail address (required):

Padėkoti už paslaugas

Prašome užpildyti žemiau pateiktus laukelius norėdami išsiųsti padėkos pranešimą.

Please wait...
Enter your e-mail address (required):

Pateikti atsiliepimą

Prašome užpildyti žemiau pateiktus laukelius norėdami išsiųsti atsiliepimą.

Please wait...
Enter your e-mail address (required):

Pranešti apie korupciją

Norėdami išsiųsti pranešimą apie galimą korupciją, prašome užpildyti žemiau pateiktus laukelius.

Please wait...
Enter your e-mail address (required):

Užklausos forma

Prašome užpildyti žemiau pateiktus laukelius norėdami gauti daugiau informacijos.

Please wait...
Enter your e-mail address (required):

Atšaukti konsultaciją

Prašome užpildyti žemiau pateiktus laukelius norėdami atšaukti konsultaciją.

Please wait...